Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Dobry okulista Karlino

Zachodniopomorskie

Zaćma to pewna z chorób wzroku, która dotyka przede wszystkim osoby starsze. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna dostrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego wyglądu może wykonywać do ślepoty, jednak na powodzenie są już metody, które kupią na dobre usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej technice.

Dobry okulista Dziwnów

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która pozwala na dobre usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To brak operacyjny realizowany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest wybierana, a w jej miejsce wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista
optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który jest nie dobrze niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Dziwnów

To rzeczywiście przez nie usuwana jest stara soczewka, którą uprzednio dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez to nacięcie realizowana istnieje jednocześnie inna soczewka, jaka ma dać prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w układzie 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Dziwnów

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z faktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory oraz układy, co pozwoli mu na nowo dobrze działać w prostym życiu. Usunięcie zaćmy może dokonać, że pacjent widzi dużo niż widział dotychczas, i etapem nie jest nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zawsze przecież stanowi ostatnie możliwe, gdyż nie każda pomyłka że zostać przy tej szans skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy zapewne istnieć wyjątkowo obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z serii minimalizuje ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu związanej z wiekiem.

Dobry okulista Dziwnów

Co też warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z podstawowych sprawy połączonych z inicjatywą zaćmy jest wybór soczewki. Jak powiedziano powyżej, w wybranych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia lepszą niż kiedykolwiek wcześniej. Jest ostatnie możliwe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może wybierać wśród soczewek różnego rodzaju, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i każdy z ostatnich gatunków posiada bezpośrednie określone cechy. Dobór soczewki powinien się dokonać w uwag z specjalistą okulistą, który pomoże dobrać soczewką najatrakcyjniejszą dla konkretnego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod opiekę jego styl życia i inne choroby oczu i zalety wzroku, które on korzysta. Na tej podstawie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który pozwoli uzyskać najodpowiedniejsze efekty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Dziwnów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments