Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza Lekarz Boguszów-Gorce

Dolnośląskie

Endometrioza to tajemnicza choroba, która dotyka jedynie kobiety. Ale dzięki rozwojowi medycyny i myśli lekarze wiedzą coraz dużo na jej element. I choć geneza schorzenia nadal jest obiekt badań, leczenie endometriozy stoi się coraz bardziej pozytywne.

Endometrioza Lekarz Lubomierz

Co to jest endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka znajdująca się naturalnie w macicy – zostaje odnaleziona w pozostałych częściach organizmu Pacjentki. Przeważnie są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna zna też przypadki, w których endometrium było ulokowane np. w wątrobie, i nawet mózgu. Endometrium bez względu na teren występowania używa przez wszystkie etapy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki znajdujące się w macicy w obecnej porze są leczone z tworzywa kobiety wraz z krwią miesiączkową. Te włożone w pozostałych częściach systemu nie posiadają takiej okazji i podchodzi do tzw. miesiączkowania wstecznego. Więc z zmianie jest okazją powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a i bezpłodności. W minionych latach specjaliści i dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, oraz ze powodu na brak porad dotyczących podłoża jej występowania, nie istnieje skuteczny specyfik na to schorzenie. W kontrakcie z tym terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i zmniejszanie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Lubomierz

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek zastanawia się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic świadczy te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Niestety istnieje zatem dolegliwość złośliwa. A jej czas kliniczny jest taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – mówi w drinku z artykułów otwartych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, tworzy różnego typu zgrubienia i guzy zbliżone swoimi kompetencjami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki i chorób endometrium, znajduje się między innymi w nieprawidłowo funkcjonującym układzie odpornościowym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Lubomierz

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w jakiej nad kuracją schorzenia pracują najlepsi fachowcy z endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich potrzebnych badań w przyjemnych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Lubomierz

Specjaliści z leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują inne metody leczenia, nierzadka trzymając je ze sobą, w obiektu osiągnięcia jak najpiękniejszego rezultatu kuracji. Pacjentki komunikujące się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w ostatnim też dietetyka, który w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Zdrowa dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. Dodatkowo bierze się terapię farmakologiczną, która również działa w kampanii z bólem, zaś w sukcesach mocno zaawansowanej endometriozy, zapisuje się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Lubomierz

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które dochodzą do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic są pod kontrolą lekarzy do celu naszego działania. Właśnie dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i doskonałemu leczeniu, istnieje możliwość na obniżenie lub całkowite wyeliminowanie dolegliwości związanych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments