Po co dentysta zatruwa zęba?

Procedura zatrucia zęba była do niedawna przeważnie przeprowadzana podczas leczenia kanałowego. Na dzień dzisiejszy zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

W jakim celu stomatolog zatruwa zęba?

W niektórych przypadkach zatrucie zęba jest konieczne do wykonania endodoncji. W momencie kiedy nerw zakażony jest źródłem bólu, specjalista otwiera komorę zęba a także przeprowadza dewitalizację, czyli potocznie zatrucia. Wprowadzenie specjalnej do komory powoduje ,że nerwy obumierają i jednocześnie niweluje się ból.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb powinno się zatruć, ażeby pacjent nie czuł bólu przy oczyszczaniu kanału. W przypadku, gdy nerw naszego zęba jest już martwy, zatrucie jednak nie będzie konieczne.

Dewitalizacja jest procedurą, którą przeprowadza się podczas oczyszczaniu kanału, w momencie kiedy pacjent wciąż czuje ból. Jeśli znieczulenie nie daje należytych wyników do zęba wprowadzana jest trutka. Takie zatrucie można również przeprowadzić, gdy pacjent obawia się z jakichś względów tradycyjnego znieczulenia. Często wybiera się ten sposób zniwelowania bólu u dzieci, których zęby potrzebują leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do zatrucia zęba używany jest paraformaldehyd. Jest to toksyczna substancja i jest ona przyjazna dla organizmu ludzkiego. W sytuacji prawidłowo przeprowadzonego zabiegu związek chemiczny nie powinien posiadać wpływu na pozostałe części ciała. Jednak w badaniach przeprowadzonych na pacjentach obecność tej substancji jest widoczna w nerkach, płucach, węzłach chłonnych a także mózgu. W szczególności niebezpieczna jest sytuacja, w momencie kiedy trutka ta wydostanie się z wnętrza zęba a także przedostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

Post Author: Doradca Portalu

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o