poczta kurier

Poczta kurier Świdwin zamów online

Zachodniopomorskie

Z powodu rosnącego rytmu życia i zwyżkującej popularności zakupów przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku oferty kuszą nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Kołobrzeg jest bardzo proste i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co należy wiedzieć o nadawaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie będą korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie pomyłki popełniamy przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Kołobrzeg

Małe paczki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane paczki, to te o małych rozmiarach. Mimo że przetransportowanie ich samemu na pocztę może nie było by, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera sporo upraszcza. Oszczędzimy przy tym czas oraz nasze nerwy, ponieważ czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie było przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to tylko kilka kroków, w pierwszej kolejności należy złożyć zlecenie na kuriera, spakować paczkę zgodnie z wymaganiami i zaczekać aż Poczta kurier Kołobrzeg zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość przyjąć od nas paczkę już tego samego dnia, jeśli złożyliśmy zamówienie rano, lub dnia kolejnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na przekazaniu przesyłki do celu na czas. Zwyczajowo czas dostarczenia paczki wynosi 24 godziny w nadchodzącym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Gdy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy wiele paczek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to zmniejszyć liczbę dokumentów. Ponadto mamy wtedy możliwość wystawienia faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wysyłaniu tak wielu paczek z pewnością zauważymy również korzyści z odbierania ich przez kuriera w prost spod naszego mieszkania. Dostarczenie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu oraz wymagało od nas siły, szczególnie kiedypaczki dużo ważą. Poza tym cena przesyłek hurtowych będzie mniejsza aniżeli opłata za każdą z paczek z osobna. Jeśli więc jesteśmy zmuszeni wysyłać większe ilości paczek warto skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych.

Transport palet

A co w sytuacji, kiedy pakunek który potrzebujemy przesłać zajmuje bardzo dużo przestrzeni i dużo waży? Opłacalnym wyjściem jest nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz produktów do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się właściwie od wysłania normalnej paczki. Również musimy złożyć zamówienie, zapakować pakunek oraz ułatwić kurierowi odbiór. Z racji na wymiary paczki musimy umożliwić podjazd dla samochodu ciężarowego do spotu przechowywania pakunku.

Należy pamiętać, że kalkulując rozmiary pakunku i wagę musimy wziąć pod uwagę paletę. Typowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Poza tym zrobione z drewna palety będą zmienić swoją wagę pod wpływem wilgoci, dlatego lepiej nie zbliżać się do granicznej wagi paczki. Decydując się na paletę na której nadamy produkty, sprawdźmy czy będzie ona w zadowalającym stanie. Zepsuta paleta nie może zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia i przedmioty na palecie mogą ucierpieć. Gdy okaże się, że paleta nie była cała w momencie nadania paczki, możemy mieć problem z otrzymaniem zwrotu za zniszczenia.

Najczęstsze zasady przygotowywania paczek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne wymagania odnośnie rozmiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktu z kurierem. Dlatego należy przeanalizować je przed zrobieniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest właściwe jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości paczki i jej wymiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej folią lub umocowanie towaru specjalnymi pasami. Mniejsze paczki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie pochłaniało ewentualne drgania. Chociaż Poczta kurier Kołobrzeg dba by wszystkie paczki były transportowane z uwagą, jednak należy pamiętać, że w czasie przewozu nasza przesyłka może się przewracać lub zostać przygnieciona przez inne pakunki.

Następną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Kołobrzeg odbierając paczkę musi również ten list przewozowy otrzymać ,więc jeśli nie przygotowaliśmy go zawczasu, będziemy musieli to zrobić podczas kurier już czeka. W związku z tym przedłużamy czas odebrania przesyłki i w skali całego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dojechać. Dlatego należy myśleć nie tylko o nas samych, ale również o pozostałych korzystających z usług Poczta kurier Kołobrzeg .

Zobacz również poczta Kurier