Dolegliwości w ciąży, z którymi boryka się przyszła mama

Sklep dla ciężarnych Pyrzyce

Zachodniopomorskie

Kobieta w momencie ciąży tworzy się do nowej osobie pod każdym względem. Jednak zmiany, jakie wprowadzają się w gronie ciężarnej, negatywnie oddziałują na komfort i samopoczucie. To m.in. nudności, kłopoty z pamięcią, obrzęki nóg, czy podrażniona skóra. Jak sobie z ostatnim radzić? W poniższym artykule przedstawimy najczęstsze dolegliwości ciążowe, a też podpowiemy, jak skutecznie z nimi walczyć.

Sklep dla ciężarnych Dębno

Nudności

Mdłości i nudności w ciąży to idealne objawy, które sygnalizują, że staniesz mamą. Zazwyczaj pojawiają się około 6 tygodnia i ustępują dopiero po pierwszym trymestrze. Są efektem zmian hormonalnych, więc nie ma jasnej myśli, aby ważna było skutecznie je wyeliminować. Zadbaj o zdrową dietę, gdy planujesz zmniejszyć ich dokuczliwość. Warto jeszcze postawić na przystanek i regenerację, a także unikać gwałtownych trendów i nieprzyjemnych zapachów.

pampersy allegro
pampersy allegro

Sklep dla ciężarnych Dębno

Rozstępy i świąd skóry

Swędzenie skóry to poważna dolegliwość. Szczególnie świąd brzucha daje o sobie znać w obecnym kwartale ciąży. Dzieje się oczywiście ze względu na zmiany hormonalne oraz ciągnięcie się skóry. Naskórek uzależniony jest do podrażnień i traci elastyczność. Swędzenie prawdopodobnie stanowić też objawem kolejnej dolegliwości – rozstępów. Pojawiają się zawsze na brzuchu, udach, nogach, piersiach i rękach. Są w kolejce zapalnej – czerwone większe lub gorsze linie, a dodatkowo w kolejce zanikowej w kwestii blizn o moc jaśniejszym odcieniu. Blade koleje na skórze są miękkie i pomarszczone. Rozstępom towarzyszy oprócz świądu i pieczenie. Jak sobie z ostatnim radzić? Przede każdym dobra pielęgnacja pomoże zniwelować to wrażenie i odżywić naskórek.

zobacz również opieka nad noworodkiem

Sklep dla ciężarnych Dębno

Jedynym sposobem, aby zapobiegać powstaniu nowych zmian, jest Mustela olejek na rozstępy w ciąży. Miękka, nawilżona skóra to najlepsze, co potrafisz sobie zafundować podczas obciążających Twój organizm miesięcy ciąży.
Ciężkie i ciężkie nogi

Wiele pań w ciąży boryka się z obrzękiem, uczuciem ciężkości i zmęczeniem nóg. Dzieje się tak, gdy długi godzina trwamy lub siedzimy w jednej pozycji. Podstawą istnieje jeszcze zatrzymana woda w organizmie. Rozwiązaniem potrafi stanowić spacer, który usprawni przepływ krwi oraz liczna liczbę wypitych w rytmie dnia płynów. Zaopatrz się w odpowiednie obuwie. Poczujesz ulgę podczas wszelkich obrzęków.
Problemy z myślą i koncentracją

Sklep dla ciężarnych Dębno

W ciąży kobiety narzekają na pojawienie się problemów z koncentracją, myśleniem i pamięcią. Ciężarne bywają również rozkojarzone, co chodzi dla nich stresującą sytuacją. Naukowcy wyjaśniają, iż jest ostatnie przyczyną pregnezji, czyli amnezji ciążowej. Naturalną sprawą jest zapominanie o innych funkcjach i rzeczach. Stan ten drodzy zachowywać się w ciąży i kilkanaście dni po porodzie. Przede ludziom nie stawiaj na siebie zbyt sporej kwocie obowiązków, a najważniejsze informacje notuj, aby zagwarantować sobie pokój natomiast nie martwić się na zapas.
Inne ciążowe dolegliwości

Wszystka z nas istnieje kolejna, w klubie z czym z dolegliwościami radzi sobie na nasz sposób. Dolegliwości ciążowe u każdej ślubnej będą wiodły zupełnie inaczej, a do codziennych przypadłości można zaliczyć również: zgagę, zaparcia, zmęczenie i senność, bóle i zawroty głowy, bóle pleców, niestrawność, skurcze łydek, czy zawroty głowy. Gdy zobaczysz ich znaną obecność o różnej sile nasilenia, niezwłocznie powiadom o tymże domowego lekarza.

Sklep dla ciężarnych Dębno
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments