Służby specjalne

Służby specjalne Szczecin gdzie obejrzeć ?

Zachodniopomorskie

„Pomocy specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to film kryminalno-sensacyjny a raczej dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie trwa nie do tyłu wyjaśnione, stanowi toż specjalne bo rozwiązanie akcje jest całość i nasuwa się samo przez się. Zaczątkiem pracy a raczej wstępem do tej specyficznej opowieści o jeszcze dużo specyficznym świecie jest wydarzenie z 2006 roku lub likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu składa się więc z brakiem oczu i uszu, które do tej fazy były osiągalne i „wielu mogły”.

Służby specjalne Tuczno gdzie obejrzeć ?

Po tym zjawisku zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna firma do zadań specjalnych, produkowanych w białych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej uczestników przebiega moment na oślep. Niby coś tam jest wyjaśnione, niby ten zaś pozostały ma predyspozycje, przecież nie do tyłu wiadomo po co i dlaczego każda z ostatnich osób decyduje się wziąć w współczesnym związek. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo ograniczony i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

I oczywiście trafia tam podporucznik wyrzucona z ABW – w niniejszej pozycji Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w męskim świecie bez żadnych skrupułów, ubrana w dresy i kurtkę zbyt wysoką o 2 rozmiary a suma to wyjątkowo dobrze jej przypominające. Poza niej przekonany zostaje wracający z pracy w Afganistanie kapitan, jaki zamierza przejawy dużej wrażliwości, miłości i zapale do ojcostwa oraz genialny ze własnymi hasłami Janusz Chabior w skórze byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie trzymający w wypowiedziach tragizm i komizm.

Służby specjalne Tuczno gdzie obejrzeć ?

Ich praca to wyjątkowo likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak by nikt o niczym nie wiedział albo raczej znał więc co ma wiedzieć, a wszystko w tle najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z świata.

Film zrobiony jest kiedy toż u Vegi w specyficzny sposób. Akcja naszprycowana jest do ścian możliwości slangiem ze mediów służb indywidualnych i tekstami tegoż rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez rozwiązania mogłyby być zwitek bezsensownych słów, nieprzystosowanych do wszelkiego kontekstu. Na ostatnie reżyser znalazł sposób, z zadowalającą precyzją mając i kończąc żargon środowiskowy. Zdarzenia następują z ustaloną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne grane na ekranie w strukturze przypisów dość często, miejmy odwagę nie zbyt często.

Służby specjalne Tuczno gdzie obejrzeć ?

Mimo zwracało się znanego od jednego początku motywu przewodniego filmu toż nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa zalecają się na wczesny plan. Przede wszystkim widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy odnajdują siebie, a przy tym są pełni sprzeczności tak wyraźnych gdy ale można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają wartości moralne, są zawsze na nowo tragedię z historię boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem obracają się by zaraz po kogoś pokroić na brzegi, wrabiając w niniejsze Panu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego a przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą mamę dwójki dzieci.

Służby specjalne Tuczno gdzie obejrzeć ?

Jednak w współczesnym wszystkim to, co podobać pewno się dużo aktualne „żywość” i realność postaci. Niestety są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez zarzutów… Choć owszem momentami pewno się tak robić zaraz po widzimy ich inne oblicze a raczej kolejne ponieważ traktują ich daleko więcej niż dwa. Dlatego te mimo wszystko zaczynamy odczuwać tendencję do tychże kobiet. Chcemy żeby „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka wygrał z rakiem przy pomocy pani doktor, z którą prowadził intrygująco ironiczne rozmowy.
Jednak na pozór pełni są silni, mocni i twardzi jak skała, w preparacie to typowi ludzie chcący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Osobie są wielowymiarowe i tym interesują, interesują i tworzą że potrzebuje się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że tak rzeczywiście nie wiedzą dla kogo działali i odwalili ten kawał roboty, który zatrząsł tym światkiem czują się zagubieni a potrzebują odejść. A z ostatniej jazdy nie jest teraz odwrotu.

Więc co można zarzucić Vedze wtedy na pewno nazbyt ciężkie dodatkowo nie do tyłu wyjaśnione intrygi, a raczej ich formy. Kto, dla kogo, za co i po co, wszystko dzieje się tam już bez trosce o szczególiki i przyjmowanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest przedmiot do odstrzału więc urządzić i zapomnieć, a tak nawet nie pamiętać, że wymagało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych jest właśnie zawrotne, że właściwie trudno się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo czy samobójstwo naprawdę nie ma zbytniego znaczenia byle było po sprawie a mocna było szybko i dobrze odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz ujmując, nie można jednak niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, wyjątkowa i zajmująca fabuła, dramaty opisane w akompaniamencie odpowiedniej ilości humoru i dystansu.

Służby specjalne Tuczno gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments