Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Golczewo

Zachodniopomorskie

Dla prawdziwych wędkarzy zarówno pogoda kiedy również okres roku nie jest przeszkodą do uprawiania swojej pasji. Wielu z nich z niecierpliwością poluje na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli wpisać na lód i podejmowanie swojego pragnieniu.

Wędkarski Pełczyce

Wędkarstwo podlodowe zatrzymuje się coraz większe. Jeżeli chcemy dać do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim stanem i parametrami z tych, używanych w sezonie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka pragnie być bardzo mniejsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Jednakże w wywierconym w lodzie otworze trudno będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy chcieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Zdolności do wędkowania podlodowego, oferowane w sprzedaży są przede każdym krótsze od standardowych. Dotyczy toż z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość potrzebna do jej rzucania na trasę, jak dzieje się to latem. Musi istnieć jednak dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb żyjących w zbiorniku. Ważnym jest jeszcze jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest stosowanie zimą żyłek kolorowych – kierowane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem zbliżonym do normalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Pełczyce

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, żeby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej używane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, uczyniona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające zacięcie i prowadzenie ryby. Zimowe błystki odznaczają się przede każdym wielkimi połyskującymi barwami lub ostrym, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w tej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki są także nacinane tak, by w porządku ruchu jak najlepiej odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki oddaje się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, stosowane w wypadku stosowana metody spławikowej. Zimą kierowane są zarówno przynęty kiedy również zanęty o dobrym, nęcącym zapachu i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest nieporównanie wyższa niż w sezonie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za niewielkie pieniądze może stać się naszym przyszłym hobby na chłodne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Pełczyce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments